vstup pro klienty
LOGIN
HESLO

Energetika

Větrná elektrárna

O tom, že počasí ovlivňuje spotřebu i výrobu elektrické energie není sporu. Výroba solární energie je silně závislá na oblačnosti, vodní energie na srážkách a větrná energie na větru.

Počasí však ovlivňuje i spotřebu elektřiny. V zimě se podle teploty topí, v létě naopak chladí místnosti a obydlí. Při zatažené obloze se také více svítí a to vše má vliv na objem i charakter spotřeby elektrické energie.

Vodní elektrárna Dlouhé stráně

Společnost Meteopress dlouhodobě spolupracuje s výrobci a distributory elektrické energie dodáváním datového toku meteorologických informací. Mezi naše partnery patří například ČEPS či PRE.

Nově se zaměřujeme i na oblast obchodu s elektrickou energií, kdy ve spolupráci s význačnými obchodníky sestavujeme denní detailní servis předpovědi počasí. Ten umožňuje obchodníkům predikovat vývoj ceny elektrické energie a dle toho upravovat své obchodní strategie.

Zkušenosti ukázaly, že naše služby jsou obchodníky vyžadovány různou formou. Vycházíme jim proto vstříc a nabízíme je ve všech formách, aby si každý mohl vybrat právě tu, která mu nejvíce vyhovuje.

Naše služby :

Přístup do webového portálu www.meteodat.eu,

kde obchodník najde kompletní informace o počasí ve středoevropském regionu. Obchodník si zde může vybírat ze všech dostupných informací, které jsou pro region k dispozici. Libovolně si přepíná i mezi formami zveřejnění těchto informací, které jsou k dispozici ve formě meteogramů, meteografů, synoptických map, grafů vývoje počasí oproti dlouhodobému průměru, satelitních a radarových snímků, textových popisů, atd.

Denní ranní e-mailový servis se zprávou o vývoji počasí.

Tento výstup je určen pro obchodníky, kteří nemají čas trávit hodiny analýzami vývoje počasí a chtějí se před otevřením obchodních míst během deseti minut zorientovat v aktuální situaci v počasí a v jejím předpokládaném vývoji. V dokumentu jsou zvýrazněny důležité změny v počasí, obsahuje také nemeteorologické informace o významných dnech, které by mohly spotřebu elektřiny také ovlivnit. (Ukázkový e-mail si prohlédněte zde)

Dlouhodobá předpověď počasí aktualizovaná 3x měsíčně na 3 měsíce dopředu.

K dispozici je neustále prostřednictvím webového portálu meteodat.eu a při aktualizaci zasílána zvolené e-mailové adresy klientů. (Ukázku najdete zde). Tento produkt nachází nové uplatnění se spuštěním energetické burzy Praha, na které se 3-měsíční balíky elektřiny prodávají.

Přímá linka na meteorologa.

Meteorolog je k dispozici obchodníkům na speciálním telefonním čísle a je připraven zodpovídat jejich dotazy a pomáhat s rozhodnutími na základě svého profesionálního odhadu. Tato služba je dodávána zdarma zákazníkům, kteří odebírají jeden z výše uvedených produktů.

Meteorologická školení.

1-denní kurz zaměřený na pochopení zákonitostí v meteorologii, využitelnosti meteorologických informací v energetice a možnosti kladení dotazů všeobecného charakteru meteorologům. Koná se 2x ročně či dle domluvy i individuálně.